Ungdomsserie 2 Tjust 2010to 2010-05-06 20:00
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    År   Dst Klubb                         Tid Tvlmärk 



H16  (6)        5900 m                       

    1 Lindersson, Gabriel     95    14 Gamleby OK                  54:25         
    2 Pettersson, Henrik      94    14 Västerviks OK               54:50         
    3 Riis, Jakob             95    14 Gamleby OK                  55:33         
    4 Oskarsson, Emil               14 Ankarsrums OK             1:26:51         

      Jakobsson, Robin        94    14 Gamleby OK               ej start         
      Ederlöv, Gustav         94    14 Gamleby OK               ej start         



H14  (1)        4200 m                       

    1 Sjöö, Emil              96    14 Västerviks OK               42:30         



H12  (4)        3000 m                       

    1 Strömbäck, Emil               14 Ankarsrums OK               23:40         
    2 Lindeberg, Axel         99    14 Västerviks OK               27:14         
    3 Lang, Oscar             98    14 Västerviks OK               27:38         
    4 Lind, Linus             99    14 Västerviks OK               33:20         



H10  (2)        2200 m                       

    1 Jiborn  (Skugga), Erik        14 Västerviks OK               24:23         

      Forss (Skugga), Viktor        14 Ankarsrums OK            ej start         



D16  (3)        4200 m                       

    1 Johansson, Lovisa       95    14 Västerviks OK               44:43         
    2 Strömbäck, Erika              14 Ankarsrums OK               45:26         
    3 Jansson, Mi                   14 Ankarsrums OK             1:04:09         



D14  (4)        3200 m                       

    1 Rydberg, Ida            96    14 Gamleby OK                  34:17         
    2 Ekströmer, Elisabeth    97    14 Gamleby OK                  37:42         
    3 Lind, Sally             96    14 Västerviks OK               38:16         
    4 Gomer, Beatrice               14 Ankarsrums OK               40:23         



D12  (3)        3000 m                       

    1 Jakobsson, Jenny        99    14 Gamleby OK                  42:48         
    2 Lavadores  (Skugga), C        14 Gamleby OK                  53:37         
    3 Gustavsson  (Skugga),         14 Gamleby OK                  54:29         



D10  (3)        2200 m                       

    1 Albinsson  (Skugga), J        14 Ankarsrums OK               33:29         

      Lindeberg, Elsa         02    14 Västerviks OK            ej start         
      Gomer (Skugga), Desiré        14 Ankarsrums OK            ej start         



INSKOLNING  (10 1900 m                       

      Tildemyr, Tim                 14 Gamleby OK                  Godk.         
      Grenfelt, Mattias             14 Gamleby OK                  Godk.         
      Tildemyr, Tea                 14 Gamleby OK                  Godk.         
      Strandberg, Katja             14 Gamleby OK                  Godk.         
      Gustavsson, Alma              14 Gamleby OK                  Godk.         
      Johansson, Mikaela      04    14 Västerviks OK               Godk.         
      Hammarsten, Linnea            14 Gamleby OK                  Godk.         
      Ederlöv, Alfred               14 Gamleby OK                  Godk.         
      Fjellstrenius (Skugga)        14 Västerviks OK               Godk.         

      Rosenberg, Maja               14 Gamleby OK               ej start         



Kort  (7)       3200 m                       

    1 Tildemyr, Johan               14 Gamleby OK                  28:12 B       
    2 Pettersson, Gunilla           14 Västerviks OK               34:56 B       
    3 Johansson, Mikael             14 Gamleby OK                  36:43 B       
    4 Marmelid, Monica              14 Västerviks OK               37:21 B       
    5 Henriksson, Andreas           14 Ankarsrums OK               37:39 B       
    6 Lind, Maria                   14 Västerviks OK               39:40         

      Svenson, Margareta            14 Ankarsrums OK            Ej godk.         



Mellan  (8)     4200 m                       

    1 Strömbäck, Anders             14 Ankarsrums OK               36:43 B       
    2 Gustafsson, Johnny            14 Gamleby OK                  42:11 B       
    3 Skobe, Staffan                14 Västerviks OK               43:08 B       
    4 Svanström, Eva                14 Västerviks OK               44:15 B       
    5 Johansson, Ingrid             14 Gamleby OK                  46:51 B       
    6 Svenson, Anders               14 Ankarsrums OK               49:05         
    7 Jansson, Pierre               14 Ankarsrums OK             1:04:39         

      Rydberg, Karl-Johan           14 Gamleby OK               ej start         



Lång  (5)       5900 m                       

    1 Hallberg, Peter               14 Västerviks OK               38:31 B       
    2 Ingesson, Rickard             14 Gamleby OK                  49:37 B       
    3 Johansson, Anna               14 Ankarsrums OK               52:12         
    4 Borgemo, Isak                 14 Gamleby OK                1:07:13         
    5 Borgemo, Filip                14 Gamleby OK                1:11:08         



Nybörjare  (1)  2200 m                       

    1 Strömbäck, Ulrika             14 Ankarsrums OK               24:14 B